V tom byte sa nedá bývať :-(

Tak si lámem hlavu ja, moja projektantka, elektrikár aj kúrenár. Ako urobiť z bytu, v ktorom sa nedá pohodlne bývať, plnohodnotný a komfortný priestor?  Veľmi ťažko, ale je to pre mňa výzva.

Nestalo sa mi to prvý krát, že ma klient zavolal do bytu, alebo domu, ktorý nedokázal sám zariadiť. Nie preto, že by na to nemal vlohy, ale preto, že priestor bol tak „spackaný“, že by som projektanta, alebo investora, ktorý takýto byt alebo dom navrhol a následne postavil, či predal bez mihnutia oka, niekam zavesila 🙂

Niekedy je bohužiaľ  moc peňazí veľmi silná a na konečného obyvateľa bytu sa už akosi nemyslí. Čo na tom, že sa tam nebude pohodlne bývať? Čo na tom, že bývanie nespĺňa niektoré štandardy? Čo na tom, že obyvatelia bytu sa tam nebudú cítiť príjemne a pohodlne? Hlavne že sa nehnuteľnosť predá. Ach jaj. 🙁

Dizajnér potom musí robiť zázraky.

Ale všetko má vždy nejaké riešenie. Bohužiaľ niektoré riešenia stoja ale veľa finančných prostriedkov. Často vidím, že klient chce peniaze ušetriť a vyberá najlacnejšie varianty. Bohužiaľ táto taktika sa mu potom nemilo vráti, keď sa v priestore necíti dobre a neskôr aj tak robí ďalšie úpravy, alebo mení nábytok, či dispozičné riešenie, lebo proste mu v tom priestore niečo prekáža, alebo chýba. Bývať v takom priestore je ako za trest.

Mnohokrát sa už pri plánovaní stavby stávajú závažné chyby.

Projekty nie sú správne dispozične vyriešené. Hlavne tie katalógové, ktoré nie sú robené klientovi na mieru a nie sú prispôsobené jeho životným prioritám a potrebám jeho rodiny.

Rovnako pri kúpe staršieho bytu sa často stáva, že nad úpravou priestoru sa kupujúci nezamýšľa pred kúpou, ale až po nej. A preto si neskôr priestor nevie pri rekonštrukcii vhodne upraviť  pre svoje potreby, lebo dispozícia bytu mu to neumožňuje.

Áno ja viem, peniaze rozhodujú AŽ na prvom mieste. Ale stojí to za to, keď sme potom roky nespokojní a nevieme si poradiť? Alebo o rok už zvažujeme, že nehnuteľnosť predáme a kúpime radšej druhú? Áno aj to som už zažila.

Zladenie farieb, alebo dekorov a materiálov je už potom len taká čerešnička na torte.

Lebo ak máme dom, či byt, ktorý plne vyhovuje našim potrebám, tak zariaďovanie je úžasná radosť a nie trápenie.

Ale aj to ladenie farieb, výber štýlu a materiálov, ergonómia priestoru a rozvrhnutie rozmiestnenia nábytku, jeho zakreslenie a príprava na nákupný maratón, aj na to treba mať cit, alebo aspoň malý kúsok talentu a záujmu. Ten, koho to baví, tak určite vie, čo tým myslím.

Nie je nič krajšie, než bývať v nehnuteľnosti, ktorá má perfektnú atmosféru, spĺňa všetky predpoklady pre kvalitné bývanie a do ktorej sa majitelia radi vracajú.

Mať vysnívaný dom je životná výhra.

Pretože naše okolie nás veľmi silne ovplyvňuje. Určite ste sa už aj vy stretli s tým, že ste navštívili domy, ktoré na vás nepôsobili príjemne. Bŕŕŕ. Ja mám vždy pocit, akoby som vošla do skladu, či do chladničky. Nie je tam žiadne teplo domova.

Ale ak prídem do domu, kde všetko krásne ladí, kde je príjemná domáca atmosféra, kde na mňa dom tíško šepká, ako sa im tam s majiteľmi super nažíva, tak to je krásny pocit harmónie a súznenia. Bývať v takom dome/byte je radosť.

A práve preto, by som rada naučila čo najviac ľudí, ako sa správne zamýšľať nad priestorom, ako ho vnímať, ako s ním pracovať a ako ho pretvárať tak, aby podporoval individualitu majiteľov, aby s nimi ladil a harmonizoval.

Osvedčili sa mi v tom online kurzy interiérového dizajnu.

V nich sa každý, koho čaká a baví zariaďovanie naučí to podstatné. Ako vnímať seba a svoje potreby, ako navrhnúť a upraviť priestor a ako to celé uchopiť a vzájomne všetko navrhnúť, nakresliť, zladiť a v konečnom dôsledku zrealizovať.

V kurze sa učíme, tvoríme, snívame, kreslíme a hlavne, vytvárame okolo seba krásu a harmóniu. A o to mi ide. Práve teraz, je spustený predpredaj kurzu za zvýhodnenú cenu, ktorá sa už tohto roku nebude opakovať.

Ak by vás táto ponuka zaujala, nakuknite na stránku, ak poznáte niekoho, kto práve potrebuje so zariadením pomôcť a poradiť, tak mu článok prepošlite. Spolu vytvoríme krajší svet 🙂