Kto stojí za Akadémiou?

Naučíme vás vytvoriť z každého obyčajného priestoru

vašich klientov krásne a funkčné miesto .

Som Slávka Ramsová, dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu.

V nej vás radi naučíme, ako navrhnúť a zrealizovať s láskou a radosťou pre svojich klientov (alebo samozrejme aj pre seba) domov, kde sa bude dobre bývať a žiť. 

Lebo keď vytvoríte praktický, moderný a funkčný domov, zmeníte a zlepšíte im život.

Pohodlie a krása domova totiž ovplyvňuje aj harmóniu a spokojnosť v každodennom živote. 

Každá žena dokáže kúzla, ked´ do prázdneho priestoru vloží svoj talent a kreativitu.

„Každá žena dokáže kúzla, ked´ vkročí do prázdneho bytu

a zaplní ho svojou láskou.“

Prečo vznikla Akadémia kreativity a dizajnu?

Prvú časť života som venovala svojej rodine, ale neskôr po 40-tke som si povedala, že je čas plniť si svoje sny o práci, ktorú by som milovala a zmenila som všetko, čo sa dalo (okrem manžela) 🙂 Začala som študovať, podnikať a odišla som žiť z mesta na vidiek.

Pred rokmi som dala výpoveď v práci, ktorá ma nenapĺňala a po absolvovaní školy int. dizajnu, som sa začala venovať návrhom interiérov naplno. Začala som podnikať, lebo som sa chcela živiť tým, čo ma od detstva baví a nemať nad sebou žiadneho šéfa. 

Priznám sa, že sny boli ružové, ale začiatky boli ťažké. Najprv som spolupracovala s inými dizajnérmi, ale nakoniec som sa postavila na vlastné nohyzačala pracovať sama na seba. Niečo som vedela zo školy, niečo som čiastočne "odkukala" zo spolupráce, ale všetko ostatné som sa učila sama, na kurzoch podnikania a marketingu, alebo som to robila metódou pokus - omyl. 

 

To bol pre mňa zlomový krok, lebo som si uvedomila,

že okrem dizajnu si potrebujem naštudovať aj podnikanie.

Mala som romantické predstavy o tomto povolaní, ale začiatky boli ťažké. Nebola som spokojná s metódou pokus - omyl a tak som sa neustále dovzdelávala v navrhovaní aj v podnikaní

V mojom príbehu išlo všetko najprv pomaly, ale potom...

Pochopila som, že mať talent na dizajn nestačí, treba vedieť aj podnikať. 

Neprestávala som sa vzdelávať a to sa odzrkadľovalo aj na podnikaní. A postupne prichádzali úspechy. Pribúdali nielen klienti a zakázky, ale aj ženy, ktoré ma sledovali a písali mi, že by chceli tiež robiť prácu dizajnérky, ale nevedia ako a kde začať.

A tak vznikli v roku 2016 prvé kurzy venované širokej verejnosti a ženám, ktoré si bývanie chcú zariaďovať samé, bez dizajnéra. Kurzy mali úspech a ženy si pýtali pokračovanie. Dnes už mám za sebou stovky úspešných absolventiek a mnohé začali túto prácu aj úspešne vykonávať a živiť sa ňou.

Keďže za tie roky som vo vzdelávaní nadobudla kopec skúseností a mám za sebou reálne úspechy absolventiek v praxi (teda nie len kopec teórie, ale reálne výsledky žien z mojich kurzov), rozhodla som sa zariadiť pre svoje kurzy akreditáciu a vytvoriť aj prémiový, komplexný a hlavne veľmi praktický rekvalifikačný kurz. Nakoplo ma aj to, že do mojich kurzov sa hlásili aj ženy, ktoré absolvovali iné dlhodobé štúdium dizajnu a stále mali pocit, že ešte nemôžu ísť do praxe, že ešte nič nevedia. 

Preto som sa rozhodla urobiť prémiové a veľmi praktické ročné rekvalifikačné  štúdium dizajnu (inšpirované Montessori metódou) a tiež podnikateľský mentoring, v ktorom absolventkám pomáham s ľahkosťou nabehnúť po štúdiu do praxe a nájsť prvých platiacich klientov.

To čo učím ženy, mám z niekoľkoročnej praxe, vyskúšané, odžité a funguje to!

Konečne mi docvaklo, že v škole dizajnu nás naučili len jednu časť. Navrhovať a kresliť. Ale to vôbec nestačí!

Nestačí mať talent, ale dizajnér musí byť aj dobrý obchodník, PR špecialistamanažér. Musí sa vedieť oceniť a predať, ak chce v konkurencii uspieť. Tak som sa ďalej vzdelávala vo všetkých oblastiach.

To ma v kariére raketovo posunulo vpred.

Naše štúdium dizajnu je prémiové

a zamerané na praktické skúsenosti a výsledok.

 

V Akadémii sa vám budú venovať títo lektori, ktorí majú všetky za sebou niekoľkoročnú prax vo vlastnom navrhovaní a podnikaní v oblasti interiérového dizajnu, projektačnej činnosti, architektonického dizajnu a umenia:

 

 

 Lektori akadémie

 

Slávka Ramsová - zakladateľka 

odborný garant, zariaďovanie

Pracuje ako dizajnérka od roku 2013 pod značkou Fine Living a Akadémia kreativity s.r.o., kurzy dizajnu vedie od roku 2016.

Gabriela Hermanová - projektantka

základy staviteľstva

Pracovala roky v projekcii ako projektantka a po revolúcii ako projektantka a dizajnérka 30 rokov na voľnej nohe pod značkou Syžet.

Ing.arch.Ivana Tribusová

pôdorysy a ergonómia

Pracuje ako dizajnérka a architektka

v TRIMARCH, s. r. o. od roku 2016.

Pavel Herman - umelec, výtvarník

dejiny umenia a práca s farbami

Tvorí, maľuje, vystavuje a podieľa sa na dizajnérskych projektoch už viac ako 40 rokov po celom Česku a Slovensku. 

Zuzana Glindová - dizajnérka

zariaďovanie a kreslenie 

Pracuje ako dizajnérka pod značkou ZG dizajn pre život/design for life

Zdenka Fialová - asistentka, dizajnérka

spravovanie skupiny a administratíva

Pracovala roky ako projektová manažérka a neskôr  ako interiérová dizajnérka pod vlastnou značkou FILLI design.

 

 

Teraz môžeme spokojne všetky svoje vedomosti

a praktické skúsenosti odovzdávať ďalej.

Robíme aj živé workshopy, prednášky a webináre. 

Okrem online kurzov, akreditovaných kurzov, mentoringu, robíme aj prednášky, workshopy, webináre a rôzne vzdelávacie aktivity. 

Nájdete nás aj na Facebooku na stránkach: Vitajte doma a v skupine Tvoríme si pohodový domov s dizajnérkou a tiež na youtube. 

Všetko čo učíme, sú skúsenosti z reálnej praxe.