O kurze po kurze. Skúsenosti absolventiek kurzu.

V sobotu som mala možnosť konečne spoznať naživo dievčatá z môjho jesenného kurzu interiérového dizajnu. Bola som veľmi zvedavá na všetky skúsenosti a osobné referencie absolventiek. Pomáha mi to kurz neustále vylepšovať tak, aby v ňom naozaj každý našiel presne to, čo potrebuje.

Keďže je kurz online, tak to znamená, že ten, kto sa prihlási nikam necestuje, takže si napríklad ženy nemusia hľadať každú sobotu, kto im postráži detičky, nemusia sedieť osem hodín v nejakej učebni na tvrdej stoličke a pritom premýšľať, čo sa deje doma.

Miesto toho, si každý týždeň prečítajú e-mail o novej lekcii a po prihlásení na internete, si vypočujú doma v kuchyni video-prednášku a naštudujú si teóriu aj náučné videá. Podľa nich potom vypracujú zadanie, teda niečo ako domácu úlohu.

Absolventi, ktorí majú VIP úroveň kurzu, sa môžu tešiť aj na to, že im úlohu osobne prezriem a odkonzultujem.  Niektoré otázky, alebo úlohy môžu spolu prebrať aj vo FB skupine. Môžu tam dávať postrehy, otázky, alebo inšpirácie. Takto spolu prejdeme celých 12 lekcií , čo trvá 12 týždňov.  Na konci čaká každého test a po jeho správnom absolvovaní ňom dostane certifikát.

Nakoniec sa spolu vidíme v jeden deň na záverečnom stretnutí s prednáškou. Na to sa vždy veľmi teším, lebo dovtedy som svojich študentov vídavala len na FB, alebo som ich vnímala cez písmenká v e-maily. Preto sú osobné stretnutia veľmi príjemné, milé, ale aj radostné, pretože na nich odovzdávam certifikáty. Z nich majú účastníčky vždy radosť. Je to odmena za ich prácu v kurze.

Po každom kurze sa pýtam, ako boli účastníčky spokojné. Aké sú odpovede?

Túto otázku sa pýtam vždy, po každom kurze, lebo snažím sa ho vždy a neustále vylepšovať. Ich odpovede ma veľmi potešili.  Veď si ich prečítajte sami.

Prvá otázka bola, prečo si vybrali tento kurz a či mali pri objednávaní nejaké obavy?

Ja som bola rada, že si môžem niekde rozšíriť vedomosti za rozumné peniaze a v čase ktorý vyhovuje mne .Takže som neváhala ani minútu 🙂

Bála som sa, či si nenamýšľam, že by ma to bavilo, či ozaj mám dobré cítenie na takúto tvorivú prácu. Či len zbytočne nefantazírujem, že by sa mi to páčilo, proste či na to mám 🙂 A potom, ako to chcem stíhať, menila som prácu, takže pracovných noviniek a stresu z nového som mala dosť… 🙂 A nakoniec vieš čo ma nakoplo ? „Keď mi môj muž povedal, nebudeš to teraz stíhať, uvidíš“, tak ma s tým vyhecoval, že až po tejto jeho hláške som si povedala, že idem do toho a dám to 🙂

Osobne som s rozhodovaním veľký problém nemala 🙂 tým, že som momentálne na rodičovskej dovolenke, jediné čo by v rozhodovaní hralo hlavnú úlohu sú financie a čas. A práve preto sa tento kurz oplatí v porovnaní s inými. Tým, že je kurz on-line, človek neprecestuje veľa času, tiež si aj časovo vypracovanie lekcií prispôsobí a taktiež aj školiteľ nemusí prenajímať učebne, prípadne iné priestory, ktoré ani nemusia byť v mieste bydliska. Toto sú také pre a proti a ak by som sa mala ešte raz rozhodnúť, určite by som kurz absolvovala znova.

A tu sú niektoré práce účastníčok kurzu:

Ďalej ma zaujímalo, či niekedy absolvovali takýto kurz a aké majú po kurze výsledky?

Žiadna z nich ešte takýto kurz a ani online formu ešte nikdy predtým neabsolvovala a neskúšala. Ale veľmi si pochvaľovali tú výhodu, že nemuseli nikam cestovať a lekcie si otvorili vtedy, keď mali oni čas a voľno. Teda v priebehu dňa, alebo večer, keď detičky spali. Niektoré študovali niekoľkokrát do týždňa a niektoré si to nechali na víkend, keď mali viac času na seba a svoje záľuby.  Čo najviac na kurze ocenili?

Rozšírili sa mi obzory ohľadom zariaďovania interiérov, predtým som všetko robila intuitívne, ale teraz som si omnoho istejšia pri kombinovaní materiálov, farieb, štýlov. Jednoducho mám v tom jasno 🙂 Taktiež som sa bála pustiť so sketchupu, ale vďaka kurzu som prišla na to , že to nie je až také komplikované, len to chce trpezlivosť a čas a veľa skúšania a kreslenia

Veľmi pozitívnym výsledkom bola moja pomoc so zariaďovaním interiéru mojej známej, keďže od začiatku lekcií som pracovala s jej pôdorysom. My sa v budúcnosti plánujeme presťahovať do väčšieho bývania, takže všetky informácie z kurzu určite využijem znova a verím, že výsledok bude podľa predstáv.

Navrhla som si vysnívanú kuchyňu a trúfnem si na úpravy v obývačke 🙂

Konkrétne som sa zlepšila v sketchupe, naučila som sa niektoré veci, ktoré som do vtedy nevedela a nepoužívala, a teraz mi práca v sketchupe ide oveľa ľahšie a rýchlejšie. Ale môžem povedať, že každá lekcia ma naučila niečo nové. Predtým som všetko len tak, ako mi napadlo hľadala na internete. A v tomto kurze som dostala všetky potrebné informácie pohromade v jednotlivých ucelených blokoch, takže človek, keď potrebuje nejakú konkrétnu informáciu vie hneď, kde to má hľadať.

A čo ma veľmi teší, sú tieto odpovede:

Dostala som prve ponuky na dizajn

Naučila som sa naozaj veľa zaujímavých vecí, ktoré mi úplne zmenili názor, myšlienky a otvorili neskutočne myseľ a fantáziu čo sa týka tvorenia, prerábania, doladenia veci v byte či dome. Hodnotím veľmi pozitívne.

Splnila som si dlhoročný sen a našla aj novú prácu

Niektoré študentky boli v kurze naozaj veľmi usilovné:

Čo sa ženám v kurze najviac páčilo?

Po týchto odpovediach by si niekto myslel, že musím byť na seba hrdá. No možno by ste neverili, že keď som kurz otvárala prvý krát, mala som maličkú dušičku. Trápila som sa otázkami, či sa mi doňho naozaj podarilo dať to najdôležitejšie zo svojich vedomostí. Či naozaj dokážem pomôcť obyčajným ženám, ktoré zariaďovanie baví, je ich hobby a nemajú profesionálne vedomosti a skúsenosti.

Ale takéto odpovede vo mne vzbudzujú radosť a vďačnosť, že môžem takto ženám pomáhať, aby si dokázali samé vytvoriť krásne a harmonické domovy:

Mne sa páčilo rozvrhnutie kurzu, lekcie pekne tématicky nadväzovali boli dostatočne rozvinuté. Slávka nám zhrnula všetky potrebné fakty, ktoré je nutné ovládať či už pre vlastné potreby /prerábanie bytu, domu, chalupy…/ alebo aj na naštartovanie novej kariéry interiérovej dizajnérky, no tu je nutné ešte samoštúdium a popracovanie na vlastných predstavách 🙂 Faceboková skupina bola super, postrehy a nápady, zdieľanie prác a komenty… to bolo a je super. Tam sme mali možnosť podebatovať, poradiť sa a prezentovať svoje návrhy. Trochu sa odkryť a vyjadriť svoj názor k danej téme.

V kurze sa mi páčili hovorené videá k lekciám, taktiež video návody zo sketchupu, a najviac sa mi páčil, a čo si najviac cením, je vždy pozitívny a povzbudivý prístup lektorky. Ďalšia pozitívna vec je tempo, človek študuje a vypracováva úlohy podľa seba, nemusí zadania odovzdať do daného termínu.

Najlepšie na kurze bola absolútna zrozumiteľnosť v interpretácii učiva. Logické a prehľadné zoradenie jednotlivých lekcií a možnosť kedykoľvek sa k danému učivu vrátiť. Ako pridanú hodnotu vidím tiež zriadenie FB skupiny, prostredníctvom ktorej som bola v neformálnom kontakte nie len s lektorkou, ale i ostatnými účastníčkami kurzu.

Urcite sketchup, pretoze som sa chcela naucit s niecim takym pracovat a cenim si komunikaciu – odpovede na ulohy a otazky.

Tvoj pristup a ochotu a ze to nebolo len o dizajne vlastneho byvania ale aj tak vseobecne o dizajnerstve co a ako sa robi. Strasne ma potesila lekcia o fengshuei.potesilo aj ze skupina a pristup na stranku ostava a ze si s nami stale v kontakte a pridavas prispevky aj ked nie vzdy reagujem ale citam stale 🙂

Žien sa vždy pýtam aj otázku, ako kurz ešte vylepšiť. A potom sa snažím ich odpovede do kurzu aj zapracovať. Ale po troch rokoch, už ani niet čo vylepšovať a tak na poslednom stretnutí odpovedali, že im nechýbalo nič a všetko bolo super. Čo ma teda naozaj veľmi teší.

Samozrejme nezaspím na vavrínoch a pripravujem j ďalšie kurzy a workshopy, aby sa záujemci mohli v tvorení neustále zlepšovať. Tento kurz však vždy bude ten základ, na ktorom sa dá ďalej stavať. Veľmi pekne to zhrnula vo svojej odpovedi táto študentka:

Človeku to pohladí dušu, že sa môže učiť s pokojom, nemusí sa báť, ak nebude vedieť ako ďalej, pretože Ty si tu a vždy si nájdeš čas. Tento kurz ma naučil veľa od prvého bodu, keď človek vojde do miestnosti, úplne inak zmýšľam :). Vďaka tomuto kurzu som nielen ja, ale aj iní, našli VÝBORNÉHO UČITEĽA , človeka, priateľa. Ďakujem 🙂

Ak aj vy uvažujete, že sa pridáte k spokojným ženám, ktoré už teraz vedia pri vylepšovaní svojich domácnostiach ukázať manželovi ako má čo presne vyzerať pomocou vizualizácie, vedia ako vyberať nábytok v obchode, ako poznať kvalitu, vedia, kde nájsť pomôcky pri ladení farieb, tvorbe koláží a výkresov, tak sa mrknite na stránku kurzu: online kurz interiérového dizajnu. 

Jarný semester kurzu začína už v sobotu 9.2. Budem sa na všetkých účastníkov tešiť. Spolu sa naučíme navrhnúť a vytvoriť vaše krajšie domovy.