Ako som kvôli dizajnu skoro dostala infarkt ….

Takže moji milí, na pobavenie aj výstrahu vám napíšem, čo sa mi dialo posledné tri dni.

Tie dni  som mala nejaké zlé obdobie, ale makala som celé noci a podarilo sa mi dokončiť dve knihy o dizajne a farbách aj prílohy k nim, nastaviť všetky technické záležitosti na web stránkach a všetko okolo…. proste už som finišovala so slzami šťastia v očiach 🙂

projekt-fotonaweb2

Dva dni dozadu,  ráno po troch hodinách spánku som ešte chcela vytvoriť titulné fotky  na knihy aj prílohy. Ajaj! Prešvihla som dátum. Moja verzia softwéru bola platná do polovičky januára a bolo práve 28-ho. Vravím si nevadí, tak to urobím vo voľnej verzii a neskôr doriešim profesionálnym obrázkom.

Takže otvorím priečinok  „kniha“ a ejha! Kniha sa nedá otvoriť. Obrazovka hlási, že nastala chyba disku a súbor nejde načítať. Okamžite mi stúpol tlak, ale pre istotu vychádzam z foldra von a znovu ho otváram. Rovnaké hlásenie. Začína ma chytať panika a tak všetko vypínam a reštartujem počítač. Pritom premýšľam kedy som naposledy zálohovala a s hrôzou zisťujem že v tvorivom zápale pred Vianocami!!!

notebook

Kým počítač nabieha modlím sa „otčenáš“ a kradnem mužovi cigaretu.

Na balkóne sa trasiem od nervov, lebo si uvedomujem, že mám len PDF verziu, ktorú som posielala kolegynkám na recenziu a aj tú som už stihla za dva dni upraviť. Vianočná uložená verzia nie je dotiahnutá do konca ani tak krásne vyšpičkovaná. Takže ak nenabehne teraz ten súbor, čaká ma mesiac práce navyše.

Notebook po reštarte nabehol. Zapínam, otváram a NIČ!

Nová verzia úplne v čudu- teda nikde neexistuje a verzia spred týždňa sa nedá otvoriť!!!! Chyba!!!

businessman-zufaly

Obnovujem, znovu reštartujem a….. bez výsledku  Teraz sa už legálne  zosypem a revem pol hodinu jak malé decko.
Čo ďalej? Zbalím notebook a letím za kamarátom. Ten mi prekonvertoval posledné dostupné PDF znovu na PPT (power point), aby som ho mohla teda znovu doupravovať.

HURÁAA, ešte dve noci práce oželiem. Takže notebook nechcem už ani vidieť!  Dávam prečisťovať disky a sobotu trávim s rodinou.

Závislosť je ale sviňa, takže keď v sobotu večer všetko stíchne, sadám si opäť k noťásku a idem teda makať. Otvorím spokojne notebook ktorý po čistení fičí rýchlejšie a idem si otvoriť folder s podkladmi a knihami. Mám tam všetko aj bonusy aj fotky, texty- proste celé v kope v jednom foldri. Všetko fičí ako má. Všetky foldre sú OK, proste všetko je ako má byť.

LEN FOLDER „KNIHY“ JE PRÁZDNY!!!!!!!

(Viem že to netreba preháňať s výkričníkmi, ale uznáte že musím) NIČ tam nie je!!! Ani to čo mi kamarát obnovil, ani knihy,  prílohy, ani podklady ani fotky- nič!!! Na obrazovke svieti: „Folder is empty“.

Okamžite kontrolujem všetky ostatné záložky aj kôš – všetko je na svojom mieste, iba tento jeden jediný momentálne pre mňa životne dôležitý priečinok je proste prázdny. Kontrolujem či sa dajako omylom nepresunul. V panike prejdem celý notebook- všetko je OK, len tento jeden folder je PRÁZDNY.Takže tentoraz POL ROKA driny je v ………. keli. Nieeeeeeee !

Desperate_man

Môj tlak je nemerateľný a jediné čo som v tejto chvíli dokázala urobiť, bolo ísť do chladničky a exnúť pol deci rumu čo mávam odložený na koláč 🙂  Chvalabohu že ho tam nebolo viac :-))))))))))))))

Znovu som šlohla mužovi jednu cigu a ako tiger som vybehla na záhradu. Išla som si to o polnoci vybaviť s tým tam hore! Behala som po záhrade v tme ako šialenec a vadila sa s celým svetom: “ Čo to má znamenať? Prečo zase ja? Čo mi to robíš? Atď“……. Iba parafrázujem, lebo niektoré slová sa fakt nedajú citovať:-)

Dúfam, že všetci susedia spali, inak si budú o mne po dedine šuškať že mi preskočilo 🙂

Pánbožko sa ma asi zľakol ( alebo si uvedomil, že toto už prehnal), lebo keď som sa vrátila už s bohorovným kľudom k notebooku s cieľom vyhodiť ho celý von oknom, tak odrazu vo foldri začali VŠETKY položky nabiehať. Zobrazovali sa postupne ako vo filme! Jedna po druhej! Ťuk- ťuk- tuk….

pracovna2

Robím s počítačmi už 20 rokov, ale toto som v živote nevidela a nezažila. A NASKOČILA TAM AJ MOJA OPLAKANÁ DOKONČENÁ VYŠPIČKOVANÁ KNIHA!!! Nechápem čo sa stalo ani ja, ani môj kamarát mi to vysvetliť nedokázal.

Mala som pocit, že ma niekto obsadil do seriálu Akty – X, len mi to zabudli povedať.

Takže som včera do tretej v noci zálohovala :-)))) Dnes som vám to musela napísať a teraz všetko zatváram, idem na prechádzku a svätiť nedeľu 🙂

sedacka

P.S:  Ja to aj tak dlho nevydržím a o chvíľu som zase tu a tukám 🙂
PPS:  ZÁLOHUJTE, ZÁLOHUJTE, ZÁLOHUJTE! VŠETKO VŽDY A OKAMŽITE!!!