Tu niečo zbúrame, tu niečo postavíme….

„Mám pre teba veľkú novinu!“ zatelefonovala mi priateľka a jej nadšenie z reproduktora môjho mobilu skoro striekalo 🙂 .

„Kúpili sme dom. Predstav si to, ešte pred rokom by som tomu neverila, ak by mi niekto povedal, že sa to stane.“ Nezastaviteľne štebotala do telefónu a vzápätí ma zahrnula všetkými podrobnosťami.

Pozvanie na obhliadku ich nového- starého domu som samozrejme s radosťou prijala.  Jednak som veľmi zvedavá, po druhé milujem staré nehnuteľnosti a po tretie mám rada svoju priateľku a tak som sa chcela potešiť jej radosťou.

Kúpili s manželom starý domček, ktorý potreboval rekonštrukciu „od podlahy“.

Mal krásnu záhradu a dobrú polohu. A samozrejme výhodnú cenu. Pri prezeraní ich novej radosti ma poprosila, či im pomôžem s návrhom pôdorysného usporiadania. No samozrejme a s radosťou.

Jedna izba im robila starosti. Bola priechodná a bez okna, takže bola tmavá. Ako premýšľali, tak premýšľali, nevedeli tento problém vyriešiť. Stenu zbúrať a urobiť tam veľký obytný priestor (kuchyňu spojenú s obývačkou) pani domu nechcela. Radšej by mala kuchyňu oddelenú. A o izbu nechceli prísť. Dom kupovali ako 4-izbový a chceli ho taký veľký aj mať.

A keďže nechceli dopadnúť ako ich švagrovci, ktorí po piatich rokoch búrali v stene okno a delili veľkú izbu na dve malé a vlastne stále niečo prerábali, lebo nemysleli dopredu ani na to, že raz budú mať detičky. Rekonštrukciu robili za pochodu a bez jasného plánu. Štýlom: túto stenu zbúrame a tu niečo pristavíme.

Moja priateľka si to chcela preto všetko dobre premyslieť a radšej sa poradiť s odborníkom.

A tak som zistila ktoré sú nosné steny, premerala si všetky miestnosti a domček celý nafotila. Doma som potom už len premýšľala a kreslila rôzne možnosti, aby som mohla vybrať tú najlepšiu pre ňu a jej rodinku.

Keď som jej o pár dní priniesla dve alternatívy, vybrala si jednu z nich a bola ňou nadšená, lebo ako sama povedala: „toto nás teda vôbec nenapadlo“. Riešenie sa jej páčilo. A ja som bola hrozne šťastná a spokojná.

Je to úžasný pocit, ak vidíte, že vaša práca ľuďom pomáha a páči sa im.

A ako to celé dopadlo? Dnes už na svojom sne usilovne pracujú ako včeličky a ja dúfam, že sa im bude po ukončení vo vytúženom domčeku dobre bývať.

Ak máte aj vy problém s pôdorysom ktorý vám nevyhovuje, môžete využiť moju službu „zmeny pôdorysu„.

Ak si radšej chcete všetko navrhnúť a zariadiť sami a hodil by sa vám návod, pomohol by vám môj e-book: „13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov„.

No a ak chcete len inšpiráciu, tak mám pre vás e-booky zdarma, plné originálnych nápadov a rád.

obaspolu

Prajem vám, aby vaše bývanie bolo plné pohody a spokojnosti.

S láskou

Slávka Ramsová