Môže byť aj dizajnérka bláznivá a skákať z piateho poschodia?

Môj dnešný článok bude trošku iný. Nebude sa týkať neživého interiéru, ale toho interiéru súkromného. Trošku vám odhalím, čo prežívam a za čo som vďačná. Cítim, že po posledných ťažších týždňoch, kedy som na písanie článkov nemala čas, ani silu, prišla konečne  zase vlna tvorivej energie.

Vždy som sa snažila byť strááášne profesionálna a to v mojom reálnom profesijnom živote, aj na mojom blogu.

Práve preto som možno cez písmenká pôsobila ako profesionálka v kostýmčeku a dáma v najlepšom veku, ktorá má vo všetkom jasno.

Ako som  však stretávala okolo seba ľudí, dostávala som od nich spätnú väzbu, že som v skutočnosti iná, plná ohňa a energie, stále usmievavá a občas aj bláznivá. A prichádzali otázky, prečo to nie je cítiť aj z mojich článkov, prečo tú svoju energiu neposúvam ľuďom ďalej.

Prečo? Musela som sa zamyslieť…

Pcha….. To si len moje ego myslelo, že pred svetom musím byť vždy za profíka. 🙂

Ale tento víkend som zažila niečo, na čo nezabudnem do konca života. Zistila som, že jedinečnosť a originalita je to, čo pomáha budovať značku. Je to niečo, čo chcú cítiť ľudia na opačnej strane obrazovky. Tí ktorí čítajú moje články a príspevky.

Ja, stará korytnačka som išla totiž na svoju prvú školu v prírode.

Pýtate sa: Čo je to za hlúposť?

Nie, nie je. Naozaj som sa prihlásila na školu v prírode a strávila som ju v hoteli Troyer v českých Beskydoch.

img_20160910_142946

Bol to ten najlepší a najkrajší víkend plný energie, emócií  a radosti. Ale po poriadku…

Pred pár rokmi som sa rozhodla zmeniť svoj život. Verte mi, že som týždne nespala, kým som urobila toto rozhodnutie. Pre ženu v najlepších rokoch, ktorá celý život robila to, čo ostatní považovali za správne, bolo ťažké odísť z istého zamestnania a vydať sa na vlastnú cestu, na cestu podnikania.

Netušila som, do čoho idem. Zažila som úspechy, aj pády, ale stále som si išla za svojim cieľom. Povedala som si v duchu, že celý život  som svoje rozhodnutia podriaďovala striktne rodine, deťom a všetkému, čo som postavila vyššie ako svoje sny a túžby a teraz konečne prišiel rad aj na mňa.

Pri sledovaní úspešných ľudí, od ktorých som sa snažila čo – to naučiť, som narazila na ponuku on-line kurzu Stani Mrázkovej, českej guru v on-line svete. S nadšením som sa prihlásila do jej kurzu „Podnikáni z pláže“ a od tej chvíle som šlapala raketovou rýchlosťou.

Netúžila som podnikať z ozajstnej pláže.

Moja vysnená pláž bola osobná sloboda, možnosť pracovať z domu a byť iba svojim vlastným a dobre platiacim šéfom.

To som ale netušila, že získam oveľa-oveľa viac.

Ja, klasická blondína v technickej oblasti, som dokázala sama vytvoriť svoje webové stránky, založiť blog, vytvoriť svoje on-line podnikanie, napísať zopár kníh a natáčať videá a tvoriť semináre a workshopy. A to bol iba začiatok.

Nemyslite si, nebola to zas úplná brnkačka. Občas som si poplakala, občas som chcela vyhodiť notebook von oknom, ale oveľa častejšie som bola sama na seba hrdá. Dokázala som podľa Stáninho detailného a  špičkového vedenia nastaviť absolútne zautomatizovaný proces, ktorý pracuje za mňa, aj keď sa ja venujem práve niečomu inému.

Pre mňa absolútny zázrak. Za cenu kurzu by to mohlo stačiť nie?

Keď si ale predstavím, čo všetko sa v mojom živote zmenilo odo dňa úhrady faktúry za kurz, tak sa čudujem, že si Stáňa účtuje tak málo. Dostala som vstup do jedinečnej skupiny podnikateľov z celého česka a slovenska, ktorí sú na rovnakej vlne nadšenia, priateľstva a ľudskosti. Tá energia a možnosť poradiť sa s hocikým v ktorúkoľvek hodinu, je neoceniteľná. Tá bezhraničná podpora a bezodplatné zdieľanie svojich skúseností som nikde v podnikateľskom svete nezažila.

A to stále nie je všetko. Ak existujú ľudia, ktorí vám pomôžu pri hocakom probléme a nečakajú za to nič, ľudia ktorým sa môžete hocikedy vyžalovať aj so súkromnými trápeniami, ktorí vás nikdy nesúdia, ale podporia a pomôžu nájsť riešenie, to je ako keby ste vyhrali Jackpot. Nepreháňam.

A pritom všetkom sa mi „opral mozog“. Staré a nepotrebné „pravdy“, kvôli ktorým stagnujem sa postupne mazali a nahradili novými. Zrazu som si uvedomila, že vďaka kurzu a tejto skupine ľudí poznám svoju cenu, svoju silu a svoj potenciál, ktorý môžem posúvať ďalej. Aj to, že nie je nič cennejšie ako originalita a sloboda.

Tak ako Stáňa týmto kurzom zmenila naše životy, dokážeme my účastníci kurzu zase meniť životy k lepšiemu našim klientom.

Neprestávam vesmíru ďakovať za e-mail, ktorý som pred rokom a pol otvorila a ktorý toto celé odštartoval.

A keď sa táto obrovská vlna energie blížila s termínom ukončenia kurzu k svojmu koncu, spontánne sme si vyžobrali ( áno to je to pravé slovo 🙂 ) od Stáni jeho pokračovanie. Výsledky boli jasné, systém v praxi fungoval a my sme chceli vedieť viac. Tak vznikla „Plážová střední“ a parta nadšených absolventov vyhecovala Stáňu a Jiřího k živej akcii. A tak vznikla škola v prírode.

Na nej sme všetci

absolvovali svoju „stužkovú“,

pomaznali sme sa s miliónom českých korún,

uložili si do pamäte nezabudnuteľné vety a AHA momenty,

vyšlapali krásnu túru,

užili si wellnes

a hlavne priradili sme k fejsbúkovým tváram priateľov  ich živé telá

a tešili sa, radili, objímali sa a poplakali si…

Energia stretnutia bola taká silná, že aj chlapi boli „namäkko“.

img_20160910_103707

A ja osobne, aj s mojimi priateľkami plážovými podnikateľkami sme sa odhodlali urobiť za týmto úžasným víkendom jednu veľkú bodku a posunúť opäť svoje hranice.

Absolvovali sme skok z výšky 13 metrov, čo je priemerná výška štvrtého až piateho poschodia paneláku. Verte mi, že to bol najhorší boj v mojom živote.

Boj s vlastným strachom.

Dolu som bola macherka, ale keď som vyliezla na tú plošinu a matrac pre doskok vyzeral z tej výšky ako vreckovka, myslela som, že hádam budem potrebovať aj plienky. Stŕpli mi ruky a mozog kričal

„NIE!“ „ČO TI ŠIBE?“ „NESKÁČ!“

Bojovala som sama so sebou skoro 20 minút, kým som urobila ten krok do prázdna.

Ale prekonala som ho a skočila. A som na seba taaaak hrdá. Fakt. Hlavne keď sa pozriem na najbližší panelák 🙂

dsc_0094

Odvtedy nosím pri sebe talizman, ktorý mi v každej ťažkej situácii pripomenie, čo som už dokázala. Pretože všetky obmedzenia máme iba vo vlastnej hlave.

Neexistuje strach, ktorý by sa nedal prekonať, neexistuje problém, ktorý by sa nedal vyriešiť.

V živote máme vždy okolo seba tisíc radcov a nie vždy sú to tí najmúdrejší. Ísť do akcie však musíme vždy iba my sami. Iba my určíme, aký bude náš ďalší krok.

Ak robíme rozhodnutia srdcom, tak zlé rozhodnutie neexistuje…

Za toto poznanie vďačím Stáni Mrázkovej, Jiřímu Stiborovi a celej facebookovej skupine plážových podnikateľov. Mám vás všetkým straaašne rada a už neodmysliteľne patríte navždy do môjho života.

Stáni, si môj veľký vzor v tom, ako podnikať  s láskou. Ďakujem za poznanie, že meniť životy iným, pomáhať im a predávať to najlepšie so seba úprimne, ľudsky a originálne, je to najkrajšie poslanie.

Verím, že odteraz moju skutočnú energiu bude cítiť aj cez písmenká.

Cítim sa sebaistá, šťastná a tak krásne spokojná, že všetko je v živote tak, ako má byť.

Viem, že dokážem všetko, čo len chcem.

A verím, že toto posolstvo sa mi podarí dať ďalej, ľuďom, ktorí čítajú moje články a ktorí chodia na moje kurzy.

Ak by ste chceli vidieť, ktoré e-booky ponúkam čitateľom ako inšpiráciu zdarma, nakuknite sem…