Viem že pohodlie a krása domova ovplyvňuje

 harmóniu a spokojnosť života vašej rodiny.

            Rada vám poradím a ukážem,  

            ako urobiť s láskou a radosťou

                      svoj svet krajším..

 Zmeňte svoje okolie a zmeníte svoj život.

Každá žena dokáže kúzla. 

Ked´ vkročí do prázdneho bytu a zaplní ho svojou láskou. 

Ak ste tieto svoje schopnosti ešte neobjavili, rada vám pomôžem,

poradím, alebo navrhnem vysnívaný domov.

S pribúdajúcimi rokmi som so svojim životom čoraz spokojnejšia... Podarilo sa mi ho totiž zmeniť tak ako som snívala... Pred niekoľkými rokmi som odišla zo zamestnania a stala som sa interiérovou dizajnérkou a lektorkou.

Pracujem sama na seba a robím s radosťou to, čo bolo mojím koníčkom a vášňou odmalička. Mám šťastie, lebo nemusím tráviť celý deň v nezáživnej práci s protivným šéfom, alebo nepríjemnou kolegyňou. Teší ma, že neplním nezmyselné pokyny a nariadenia, ale tvorím svojim srdcom.

Uvedomujem si že mám šťastie, lebo môžem denne vytvárať krásu a pohodu nielen okolo seba, ale hlavne tam, kde chýba.

DSC_0010cbRobím si prácu podľa seba a sama si určujem priority. Preto mám čas aj na moje hobby, svoju rodinu a priateľov. Pred pár rokmi by mi ale ani vo sne nenapadlo, že by som práve ja bola tým šťastlivcom, ktorému sa sen o ideálnom povolaní splní. A ani to, že pri tom  zažijem takú radosť a vášeň z práce a stretnem toľko úžasných a inšpiratívnych ľudí, ktorí sa stali mojimi priateľmi.

Poznáte to, dlhé roky som denne chodila ako väčšina pracujúcich s nie veľkou chuťou do práce.

Vstávala som niekedy aj o štvrtej ráno a zodpovedne zaskakovala za chorého kolegu a ťahala nadčasy. Stále som šomrala, že nemám na nič čas, cítila som sa nešťastná, frustrovaná a neohodnotená. A pritom ako každá žena, som túžila iba po krásnom a spokojnom živote v peknom dome. No samozrejme, že som mala problém vyjsť s peniazmi od výplaty do výplaty.

Takže som aspoň zháňala módne časopisy o bývaní (Schoner Wohnen bol niekedy podpultový tovar 🙂 ) a v tých som zasnívane listovala. Aby som si svoje chúťky po originalite uspokojila, tak som si sama šila závesy, záclony, vankúše, prefarbenými rámikmi zo starých obrázkov som vyzdobila obývačku, staré skrinky som olepila samolepiacou tapetou a kúpila iné madielka. Zdedený starší nábytok po svokre, som neustále premiestňovala, lebo som mala pocit, že nutne potrebujem v byte zmenu k lepšiemu ... Návštevy mali zakaždým pocit, že sú v inom byte. Môj manžel bol z toho už trochu na nervy 🙂

Napriek tomu, že dnes sa nad tým už len usmievam, vtedy niektoré moje nápady ohurovali návštevy a mnohí ich aj tajne kopírovali.

Také veru bolo obdobie pred nežnou revolúciou a tesne po nej.

                               __________________________________________________

Aké bolo moje nadšenie, keď sa po nežnej revolúcii obchody začali postupne plniť dovozovým tovarom a moderným nábytkom…. Môj manžel samozrejme nezdieľal moje nadšenie na domáce zmeny. Občas som použila ženské finty a prehovorila ho na malé alebo väčšie zmeny.

Nezabudnem, ako som nadšená v obchode nakúpila novú podlahu v akcii aj s dobrým pocitom, že konečne budeme mať krásny domov a ešte za výbornú cenu. Zohnala som tiež kamaráta, ktorý nám ju položí. Táto radosť mi však vydržala len pár dní. Kamarát odborník sa ukázal ako amatér a podlaha bola krásna do okamihu, kým mi na ňu nespadol kuchynský nôž. V úžasnej akciovej podlahe ostala nepekná diera a mne oči pre plač……. Podobne to bolo aj s batériami. Tešila som sa z nových “pákových”, no len do doby, kým som zistila, že nezvládajú moje ustavičné leštenie a čistenie od vodného kameňa. Pekný chrómovaný povrch sa zodral a batérie vyzerali horšie ako tie z čias socialistických. Takto by som mohla pokračovať…

Na vlastných chybách som zistila, že nie som taká bohatá, aby som mohla kupovať lacné veci……

                              __________________________________________________

Ale ako sa v tom všetkom vyznať?

 A potom ma jedného dňa oslovila moja priateľka projektantka: “Slávka, vieš o tom, že sa otvára súkromné štúdium interiérového dizajnu? To by bolo niečo pre Teba! Ty máš dobré nápady a fantáziu… Štúdium síce nie je lacné, ale zváž to. Konečne by si mohla robiť prácu , ktorá ťa baví a na ktorú máš talent.”

Fíha - nasadila mi riadneho chrobáka do hlavy. Začala som, ako správna gazdinka, prerátavať domáci rozpočet a organizovať si v myšlienkach čas tak, aby som mala soboty mnoho mesiacov sama pre seba a môj sen…Rozhodnutie to nebolo ľahké, keďže každá matka vie, čo je to za drina utrhnúť si voľný víkend, ak máte doma troch chlapov…..

Ale moja rodina ma podporila. To rozhodlo.

A ja som teda začala s vášňou drať školské lavice. Naučila som sa základy stavbárčiny, deskriptívy, zásady navrhovania, kresliť rukou v perspektíve, aj na počítači v 3D programe, orientovať sa v materiáloch, poznať historické aj módne trendy….

návrhy dizajnéra

Môj svet sa začal meniť, poznávala som samých úžasných ľudí a dostala veľa super príležitostí. No možno sa našli aj skúsenosti z opačnej strany, ale moje nadšenie z objavovania nového sveta ich prekonalo.

A nakoniec som sa rozhodla urobiť radikálny krok - v tej dobe pre mňa rovnajúci sa skoku do prázdna - odísť zo zamestnania, ktoré ma už nenapĺňalo. Začala som robiť to, čo ma baví a nadchýňa - teda zariaďovať domy, byty, interiéry….. Takže teraz premiestňujem nábytok ostatným 🙂 a pomáham iným urobiť si svoj domov originálny a krásny.

Pri svojej práci sa stretávam stále s rovnakým problémom:

V dnešnom uponáhľanom čase, nemáte čas stráviť roky štúdiom v škole, alebo na internete. Všade na Vás číha množstvo reklám a upútavok na rôzny tovar, služby a materiály. Ale ako si máte vybrať? Určite ste už riešili aj Vy rovnaké starosti:

 • Ako sa nepopáliť, kde začať?
 • Ako správne postupovať pri zariaďovaní svojho domova?
 • Ako dostať tú krásu z časopisov k sebe domov, ako si to vedieť predstaviť ak nemám fantáziu ?
 • Ako všetko zorganizovať a na čo všetko myslieť pri rekonštrukcii bytu, alebo domu?
 • Ako urobiť rozpočet a pritom neprísť aj o posledné gate?
 • Ako si vybrať správnych odborníkov aby neboli ako Pat a Mat?

Otázok je veľa, času na učenie málo…. Pokus máte len jeden…… Príslovie vraví, že až tretí dom sa človeku podarí postaviť ideálne ( na prvých dvoch sa totižto učí). Ale ruku na srdce. Málokto zariaďuje za život viacero domácností, že? A nie vždy si chcete najať služby profesionálneho architekta alebo interiérového štúdia.

                              ______________________________________________

Niekedy potrebujeme v živote veľmi súrne nejakú zmenu. Nie vždy môžete hneď meniť zamestnanie alebo začať stavať nový dom. Čo však rýchlo prinesie závan čerstvosti do Vášho života, sú pozitívne zmeny v byte. Preto som pre Vás pripravila kopec inšpirácie :

V mojom eBooku 9 TIPOV NA RÝCHLU A ORIGINÁLNU ZMENU BYTU, ktorý si môžte stiahnuť zdarma, som zhrnula rôzne zaujímavé a originálne nápady, ktoré môžete použiť pri zariaďovaní, alebo zmene interiéru. Pomôže Vám zorientovať sa pri vyhľadávaní návodov a stránok so zaujímavými postupmi a radami. Poradí Vám, ako vniesť do Vášho bývania osobitosť. Dúfam, že vo Vás prebudí aj skrytý talent.

Pre skutočných nadšencov zariaďovania a tvorenia vlastného bývania mám pripravenú druhú knihu, ktorá je vlastne akýmsi kurzom navrhovania a zariaďovania interiérov a ide do hĺbky problému.

V nej som sa rozhodla zhrnúť dôležité rady pre všetkých amatérskych dizajnérov vlastného bývania:

 • ako sa na zariaďovanie pripraviť
 • ako správne postupovať
 • ako sa otestovať a zistiť svoje potreby a túžby
 • ako si interiér správne navrhnúť a nakresliť  aby ste ho dopredu videli
 • kde nájsť šikovných pomocníkov pri mixovaní farieb a kreslení návrhu
 • a veľa iného

E-kniha "13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov" je zhrnutie profesionálnych dizajnérskych postupov a je to vlastne taký knižný kurz navrhovania.

Som autorkou obľúbeného online kurzu interiérového dizajnu a kurzu, v ktorom ukazujem  učím ženy, ako si zariadiť svoj domov ako dizajnér.

Tiež som vytvorila online kurz Ako rozbehnúť kariéru dizajnéra, v ktorom ukazujem moju cestu, ako som začala robiť toto povolanie, ako som začala podnikať a ako som si vytvorila fungujúcu a úspešnú firmu. 

 A prečo Vám dávam tieto rady ? 

Viem, že pohodlie a krása domova sa odráža v harmónii a spokojnosti života celej rodiny. Mám radosť, ak môžem ľuďom pomáhať robiť svet krajším. 

Budem rada, ak ostaneme v kontakte a ak mi napíšete Vaše otázky, postrehy a príbehy o zariaďovaní. Písať môžte na mail: slavka@slavkaramsova.sk

 

Publikujem aj na weboch a portáloch: 

www.nabyvanie.sk

www.svet-velkych-holek.cz 

www.stehovanivkostce.cz

http://akcnezeny.sk/

http://blogr.cz/blog/slavkaramsova

 a najnovšie sa budem podieľať na príprave článkov pre nový internetový časopis.

 

Založila som na FB stránku venujúcu sa zaujímavostiam v interiérovom dizajne:

https://www.facebook.com/vitajtedoma

Budem rada, ak na ňu zavítate a nájdete si tam inšpiráciu. Ak sa vám niečo z toho páči, budem rada, ak budete túto stránku zdieľať aj svojim priateľom. Možno aj oni práve riešia nejaký problém so svojim bývaním.

 

Ak ešte nemáte moje rady zdarma, stiahnite si ich tu: 

E-book: 9 TIPOV NA RÝCHLU A ORIGINÁLNU PREMENU BYTU

Túžiš po krásnom bývani? 

Dizajn je tvoje hobby a chceš si byt zariaďovať sama? 

Potom by ťa mohol zaujímať tento online kurz: 


Chceš sa dizajnu venovať profesionálne?

Chceš vedieť ako správne naštartovať svoje podnikanie? 

Potom sa mrkni sem: