Články, preklepy a FRNK-BRNK

Aj vy to tak máte, že občas je obdobie „sucha“? Že síce viem, že by som mala makať, lebo mám toho pred sebou veľa, ale absolútne sa mi do ničoho nechce…. A potom mám obdobie „dažďa“, že ma nakopne múza a ja nemusím ani spať, som plná energie, nápadov a fičím ostošesť.

Tieto obdobia sa mi striedajú ako zima a leto a keby som mala v tom aktívnom období štyri ruky, tak už som asi milionár :-). Bohužiaľ mám iba moje dve rúčky a tak si musím písať poctivo zoznam úloh, ktoré chcem urobiť a splniť.

Niekedy nastáva ale problém, že úlohy pribúdajú rýchlejšie, ako si ich stíham odfajkávať. To znamená, že som ich už splnila. Vtedy ma začína obchádzať depresia a myšlienky, že nie som dosť dobrá a šikovná. Chvalabohu, vďaka systematickosti to nikdy netrvá dlho a fajočky opäť pribúdajú.

pracovna

Pri množstve povinností, práce, a ešte pri mojich ďalších vymyslených plánoch sa často stáva, že aj pri najlepšej vôli niečo popletiem, pomýlim alebo urobím preklep. Boli časy, keď som to brala ako fópa, alebo trapas, ale pribúdajúcimi rokmi už takéto veci neriešim, skôr si tieto situácie s humorom užívam.

Práve včera sa mi napríklad podaril jeden milý preklep. Pripravovala som web stránku pre môj nový e-book zdarma a keďže už bolo hlboko po polnoci, tak som strácala koordináciu medzi prstami a myšlienkami. A tak som sa ráno musela schuti zasmiať, keď som si po sebe prečítala svoju nočnú tvorbu.

Chcela som na stránke napísať, že ako čitatelia porozumejú princípom Feng-shui. Miesto toho som napísala, že porozumejú FRNG-shui. To by sa asi čitatelia podivili o akých vrabcoch to idem písať. Frng sem – frng tam 🙂 A možno z toho urobím nový štýl interiérového dizajnu 🙂

pracovna2

Veselé preklepy sa mi často stávajú na mobile. Ak píšem rýchlo a nekontrolujem sa, občas odklepnem hotové slovíčko, ktoré mi mobil ponúka už prednastavené. Samozrejme že v mojom texte je to úplná blbosť. No ja si to v rýchlosti všimnem vždy neskoro. Keď už stlačím „odoslať sms“.

177H

Tak som napríklad odoslala správu synovi, že „…tatino práve kaká drevo pri studni…“ 😀 Samozrejme, že sms sa po výbuchoch smiechu stala v našej rodine (a neskôr aj medzi priateľmi)  legendárnou. Správne mala správa znieť takto: „…tatino práve káľa dvero pri studni….“ akože s pílou a káľačkou, nie s toaletným papierom :-))))) .

No a v začiatkoch, keď som mala prvý dotykový telefón sa mi stávalo permanentne, že som odoslala sms správu a vrátila sa mi odpoveď: „čo?“ :-)))

Ale aspoň sa máme s rodinou a kamarátkami na čom smiať. Veď ak nejde o život, tak nejde o nič 🙂 No nie?